مقاله wireless

مقاله wireless
رشته تحصیلی : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 85

حجم فایل (به کیلوبایت) : 1113

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 75000 تومان

خرید و دانلود

مقاله wireless

 

قسمتی از متن:

سکوی انعطاف پذیر برای پیاده سازی سرویس های جدید

رقابت ، نیازهای متنوع و مختلف و جلب نظر مشتری در سرویس دهندگان بزرگ (Enterprise)، نیاز به سرویس های جدید و اختصاصی را بوجود می آورد. به همین دلیل بسیاری از این سرویس دهنده گان بدلیل نداشتن تجربه لازم و کافی در ارتباط با این نرم افزارها، به برنامه هائی روی می آورند که اولا هزینه بالائی دارند، دوما بدلیل ساختارهای محدود این برنامه ها، اضافه کردن امکانات جدید به سختی انجام می شود. از طرف دیگر ریسک تست عملکرد صحیح این نوع نرم افزارها بالاست.

پروژه IBSng با هدف انعطاف پذیر ی و با اصول مهندسی نرم افزار طراحی و انجام شده است و به راحتی قابلیت تطبیق با محیط های اجرا یی متفاوت و برآورده کردن نیاز های جدید سرویس دهندگان را دارد. تغییرات جدید در IBSng عمدتا بصورت اضافه کردن Module های جدید و مستقل به سیستم است که از پیچیدگی بیش از حد نرم افزار جلوگیری می کند.IBSng قابلیت تطبیق با هر سرویس دهنده (Nas) ، برای هر گونه سرویسی را دارد و هیچ گونه محدودیتی برای رابطه با سرویس دهندگان از نظر پروتکل ارتباطی ندارد.

• تعداد کاربر همزمان بالا

IBSng بدلیل ساختار بهینه، قابلیت تحمل تعداد کاربر همزمان بالا (بیش از چند هزار) را، دارد. استفاده از پایگاه داده ها در IBSng به گونه ای بهینه شده که تعداد درخواستها به پایگاه داده را به حداقل می رساند. همچنین با ساختار چند لایه In Memory Caching خود از حافظه سیستم برای افزایش بازدهی استفاده می کند.

بعلاوه IBSng از روش رویدادی (Event Driven) برای اجرای الگوریتم های خود (مثلا برای قطع اتصال کاربران روی خط) استفاده می کند که عملا باعث می شود تعداد بالای کاربران روی خط تاثیر خطی بر روی فشار سیستم داشته باشد.

همچنین برای جلوگیری از مختل شدن سرویس در load بالا (مثلا ورود همزمان 1000 کاربر بعد اتصال ناگهانی سرویس)، IBSng محدودیت هایی بر روی تعداد کاربر در حال پردازش سیستم اعمال می کند و بقیه کاربران در صف پردازش قرار می گیرند و به این طریق load سیستم تقسیم شده و از متوقف شدن سرویس جلوگیری می شود.

IBSng عمدتا از روش های غیر همزمان برای رابطه با دستگاه های خارجی و Nas ها بهره می برد. بطور مثال از Radius Update Accounting برای بروز رسانی اطلاعات کاربر استفاده می کند. به این ترتیب رابطه مدیران سیستم با سرویس IBSng تاثیری بر کارکرد آن نمی گذارد.

• سرویس قابل اطمینان

IBSng از الگوریتم هایی برای بهینه سازی اتوماتیک (Auto Healing) بهره می برد تا بتواند سرویس دهی مطمئنی داشته باشد.

IBSng بطور متناوب کاربران خود را با کاربران واقعی Nas مقایسه می کند و مثلا در صورت خاموش یا خارج از دسترس شدن Nas کاربران را خارج شده در نظر بگیرد. و حتی در صورت وصل مجدد، کاربران قبلی را به لیست کاربران روی خط برای انجام حسابداری اضافه کند.

همچنین در صورت وجود مشکل در رابطه با Nas( مثلا Packet Loss)، برنامه به صورت اتوماتیک اقدام به Retry در انجام درخواست مورد نظر (مثلا Force Disconnect) کردن کاربر می کند.

IBSng Radius Server قابلیت تشخیص بسته های تکراری و خراب را دارد و برای کار با Nas های غیر استاندارد نیز تطابق یافته است.

• سرویس های مختلف

فرم انعطاف پذیر Charge Rule ها در IBSng امکان ارائه سرویس های مختلف روی یک شناسه کاربری را دارد. مثلا سرویس های VoIP ، Game، Video براحتی بر روی این سیستم قابل پیاده سازیست. همچنین امکان انتخاب کاربر برای سرویس مورد نیاز مثلا پهنای باند های مختلف و Game وجود دارد و ماژول Charge امکانات زیادی را برای برنامه ریزی بر روی این سرویس ها فراهم میکند.

• پایداری

IBSng بر روی سرور های Linux اجرا می شود که بصورت ذاتی بسیار امن و پایدار است. همچنین مدیریت ساده تر این سرور ها و امکان مدیریت از راه دور هزینه نگهداری این سرور ها را پایین تر از راه حل های مشابه می آورد.

IBSng در بیش از ۸۰ سرویس دهنده داخلی و خارجی در حال اجراست و این محیط خوبی برای آزمایش پایداری نرم افزار در شرایط واقعی و پس از تست آزمایشگاهی شرکت است.

• IBSngDialer

IBSng از یک برنامه طرف کاربر به نام IBSngDialer بهره می برد که امکانات فراوانی را در اختیار سرویس دهنده ها قرار می دهد. IBSngDialer برنامه ای با ظاهر زیبا و بسیار انعطاف پذیر است که بر روی سیستم های windows کاربران اجرا می شود و اتصال ،اطلاع رسانی و رابطه با کاربر را بر عهده می گیرد. این نرم افزار می تواند مشخصات کاربر (مثلا باقیمانده اعتبار یا سهمیه حجمی ماهانه) را براحتی نشان دهد، اجازه استفاده از سرویس های مختلف (Game, Multiple Bandwidth, Chat,..) را براحتی به کاربر بدهد، با استفاده از سیستم پیغام تعبیه شده در آن به عنوان سیستم اعلام و رفع مشکل کاربران مورد استفاده قرار گیرد و برای تبلیغات و اطلاع رسانی سرویس های جدید استفاده شود.

• گزارشات متنوع

IBSng گزارش های مفیدی مانند گراف پهنای باند کاربران broadband، گزارش وب سایت های بازدید شده کاربران و گزارشات آماری مناسب را برای استفاده مدیران سیستم فراهم می کند.

همچنین ساختار پایگاه داده های بهینه سازی شده آن امکان گرفتن گزارش های اختصاصی را به راحتی می دهد.

• تبادل اطلاعات با برنامه های خارجی

IBSng با فراهم کردن XML Interface برای برنامه های خارجی براحتی قابلیت یکپارچه سازی با سایر نرم افزار ها مثل حسابداری و یا گزارش گیری را دارد. سرویس همیشه در حال اجرای IBSng اطلاعات را براحتی در اختیار سایر برنامه های با مجوز لازم می گذارد.

• امنیت

IBSng از معماری چند لایه امنیتی بهره می برد. تمامی درخواست ها به سرویس IBSng از نظر سطح دسترسی و صحت درخواست در چند مرحله چک می شود. برای ارتباط Web Based نیز همیشه به کاربر روش SSL پیشنهاد می شود.

IBSng از Chap,MS-Chap,MS-Chap v2 برای رمز نگاری رمز عبور و MPPE برای رمز نگاری داده ها بهره می برد.

• Nas های مختلف

IBSng قابلیت کار با انواع Nas ها را دارد. حتی از برنامه هایی مثل Asterisk که قابلیت کار با پروتکل Radius را ندارد نیز پشتیبانی می کند.

Nas ها هر کدام با داشتن یک Plugin اختصاصی از روش خاص خود برای رابطه با دستگاه خارجی بهره می برند.

• Bandwidth Manager

IBSng یک Bandwidth Manager یکپارچه برای سادگی کنترل پهنای باند را با استفاده از Linux Kernel برای بازدهی بالا پیاده کرده است. امکان تعریف محدودیت های Bandwidth به صورت درختی، علاوه بر تسهیل و ساده سازی، قابلیت انعطاف پذیری طراحی تقسیم پهنای باند را افزایش داده است. Bandwidth Manager براحتی امکان کنترل پهنای باند Send/Recieve و بصورت Shared/Dedicated را در اختیار مدیران می گذارد. این امکان به همراه محدودیت های دیگر مثل اعتبار و یا سهمیه های دوره ای امکان تعریف سرویس های ترکیبی هوشمند را می دهد.

• طبیعت OpenSource

IBSng با حدود ۹۰٪ متن کد برنامه در اختیار سرویس دهنده ها قرار می گیرد. به این وسیله امکان تغییرات در نرم افزار و اطلاع از معماری درونی نرم افزار نیز وجود دارد.