مقاله حقوقی فرزند کشی و همسر کشی مقاله حقوقی فرزند کشی و همسر کشی

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 138 KB

تعداد صفحات : 122

بازدیدها : 181

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 6500 تومان

خرید این فایل

مقاله حقوقی فرزند کشی و همسر کشی

مقاله حقوقی فرزند کشی و همسر کشی

فرزند کشی و همسر کشی

قسمتهایی از متن:

فرزندکشی، قتل بی قصاص به این اخبار که در صدر صفحات اجتماعی و حوادث رسانه های عمومی قرار گرفت، توجه کنید. توجه داشته باشید که نوع جرم (قتل عمد) و محکومیت قاتل (والدین) چه نوع نسبتی با یکدیگر دارند: 1- شیراز، پدر سنگدل و بی رحم، سه فرزند خود را به وسیله پتک با وارد کردن ضربه به سر، در حالی که خواب بود ، کشت. قاتل (پدر) علت قتل را فقر مالی بیان کرد. (به نقل از ایسنا)

2- ورامین. پدری دو فرزند خود را حلق آویز کرد و در میله های راه پله منزل، مدت ها آنها را آویزان نگاه داشت. قاتل(پدر) علت قتل را فقر مالی بیان کرد. (به نقل از ایسنا)

3- تهران. پدر معتادی در حال ترک اعتیاد، سر فرزند چهارساله اش (علی اکبر) را با چاقو از بدن جدا کرد. او در ضمن اعتراف گفته بود: «برای حل مشکلات زندگی مان باید قربانی می دادیم و من پیش از قتل به فرزندم آب دادم.» ( به نقل از ایسنا)

4- تهران. مردی همسر و کودک چهار ماهه اش (پارسا) را به ضرب مشت و لگد به قتل رساند.(به نقل از ایسنا)

5- اصفهان. مردی پس از مصرف حشیش به شدت دچار توهم شد و در اقدامی جنون آمیز کودک دو ماهه اش را با ضربات سیلی کشت. (به نقل از ایسنا)

6- تهران. مردی پسر هفت ساله اش (امیر حسین) را در پارک با طناب خفه کرد.

7- تهران. مردی پسر 11 ماهه اش را با بی رحمی خفه کرد. قاضی به استناد ماده 220 قانون مجازات اسلامی تنها پنج سال زندان برای او در نظر گرفت. (به نقل از ایسکانیوز)

8- پدر 17 ساله، نوزادش را با ضربات مشت و لگد کشت.(به نقل از ایسکانیوز)

9- پدری که از دست گریه های پسر 5/1 ساله اش عزت الله حوصله اش سر رفت، در حضور مادر او را به دیوار کوبید و کشت. مادر پس از اینکه ابتدا اتهام همسرش را رد می کرد بالاخره اعتراف کرد که همسرش پیش از این گوش پسرش را هم بریده بود، این زن در جلسه محاکمه از شکایت علیه همسرش چشم پوشید و قاضی کوه کمره ای با استناد به ماده قانونی 220 مجازات اسلامی، او را از جنبه «جرم عمومی» تنها به پنج سال زندان محکوم کرد. (به نقل از ایسکانیوز) ...

....

آدم ربایی ، تجاوز

9/9/87- یك مرد سابقه داربه همراه دوستش، زن جوانى را ربوده و او را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، با حكم دادگاه درمجموع به ۲۰ سال زندان محكوم شدند. دو آدم ربا هومن50 ساله و فرهاد 39 ساله زن جوانی را که سوار خودروى «فرهاد» شده بود با تهدید چاقو، به خانه اش كشاند. بعد هم همراه دوستش «هومن» اورامورد آزار و اذیت قرار دادند.

12/9/87- ـ مردی، كودكان و نوجوانان را به بهانه حضور در باشگاه ورزشى اغفال كرده و مورد آزار و اذیت قرارمی داد. رضا معروف به «كركس» بدون دریافت مجوزهاى لازم در خانه اش باشگاه بدنسازى دایر کرده با تهیه چند عكس از صحنه آزار و اذیت پسران را تهدید می کرد که عكس ها را در میان دوستانشان پخش مى كند. تا كنون شش پسر نوجوان با مراجعه به دادسرا علیه متهم شكایت خود را مطرح كرده اند.

13/9/87- بهراد دختر ۲۰ ساله را فریب داده و او را به گروگان گرفت. كارآگاهان اسلامشهر از مادر دختر خواستند در صورت تماس «بهراد»، با او قرار ملاقات بگذارد در محل ملاقات بهراد براى فرار از محاصره پلیس، دختر ۱۰ ساله دیگری را گروگان گرفت اما موقع فراردستگیرشد. دختر ۲۰ ساله نیز از اسارت آدم ربایان آزاد شد.

16/9/87- دختر جوانى با مراجعه به اداره آگاهى شیراز از چهار مرد به اتهام آدم ربایى و آزار و اذیت شكایت كرد. او به مأموران گفت: راهى خانه بودم كه در خیابانى خلوت چهار مرد با تهدید اسلحه، به زور مرا سوار ماشین كردند به خانه متروكه اى بردند مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند و سپس رها کردند .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله مبانی نظری اضطراب فراگیر

مقاله درباره بحران

مقاله معماری فضای سه بعدی

مقاله در مورد مومیائی ها

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام